Ako sa prihlasovať do novej verzie PinecSK

Pridané do kategóriePripomienky
 • Milan Szarvaš pred rokom

  ahojte, 

  V starom systéme každý užívateľ s právami na zadávanie výsledkov sa prihlasoval pomocou tzv. loginu a hesla, ktoré mu boli pridelené. V novom systéme sa ako login použije email adresa, ktorú vlastní a na ktorú mu boli niekedy poslané prihlasovacie údaje. Sú to email adresy, ktoré sú uvedené pri jednotlivých zadávateľoch a je možné si ich skontrolovať v menu Výsledky -> zadávatelia výsledkov.

  Príklad:

  Je zadávateľ Janko Hraško, ktorý má email adresu: jankohrasko@gmail.com a mal pridelené prihlasovacie údaje:

  login:  janicko

  heslo:  tajneheslo

  V novom systéme je zmena tá, že ako login sa použije email adresa t.j. v tomto prípade zadávateľ Janko Hraško sa prihlási nasledovne:

  login: jankohrasko@gmail.com

  heslo: tajneheslo

   

  Zo starého systému do novéhu sú prenesené všetky stávajúce prihlasovacie kontá s tým rozdielom, že ako login sa použije email adresa. Tieto prihlasovacie údaje sú platné aj v diskusnom fóre, kde je možné písať príspevky.  

  Iní užívatelia, ktorí sa zaregistrujú na PinecSK získajú práva prispievať v diskusnom fóre. Prihlasovacie údaje užívateľov, ktorí sa registrovali v diskusnom fóre v starom systéme do nového systému nie sú prenesené, takže je nutné registráciu opäť vykonať v novom systéme.

  Keďže v novom systéme sa ako login používa email adresa, tak táto musela byť nastavená ako tzv. unikátna, inak povedané jedna email adresa nemôže byť priradená viacerým užívateľom. Keďže v starom systéme je viacej prípadov, že jedna email adresa bola priradená viacerým užívateľom, tak tie prihlásenia som musel zrušiť. Zoznam zadávateľov výsledkov, ktorí sa do nového systému nebudú môcť z tohto dôvodu prihlásiť je uvedený v inom príspevku.

  V novom systéme si môžete nahrať k svojmu menu avatara a taktiež si zmeniť heslo. Doporučujem, aby ste si ihneď po prihlásení so stávajúcim heslom, heslo zmenili. Postup je uvedený v sekcii FAQ (časté otázky), do kt. sa dostanete kliknutím na odkaz FAQ vpravo hore. V tejto sekci sú aj ďaľšie užitočné návody, zoznam otázok s odpoveďami budem to tejto sekcie dopĺňať priebežne podľa potreby.

   

 • Jozef Lizanec pred rokom

  Stará stranka bola dobrá. Naco nova??? Nefunguje dobré...nedá sa odhlásiť...prácne som dopisal lopty v setoch a dalej nepohnem... nevidno ani mená pri zadavani vysledkoch...celé zle....!!!

   

 • RJ
  Rudolf Jánoš pred rokom

  Vysledky zadavam prevazne z mobilu, kedze tam mam foto zapisu a z nastupu. Na mobilnej verzii su okna zmensene a tak nezobrazuje pri zadavani nic, preto je to nepouzitelne. Jedina moznost je dat si zobrazenie pre pocitace, avsak tu je velky problem s kliknutim na spravne miesto.

  Janos

 • Milan Szarvaš pred rokom

  ahojte,

  • Stará stranka bola dobrá. Načo nová???

  No odpoved je jednoducha, lebo stará stránka je už fakt stará. Bola vytvorená pred 11 rokmi na technológiach a verziách (napr. PHP, MySQL a ďalšie) vtedy aktuálnych. Tieto v súčasnosti už nie sú podporované. Pred časom som musel zmeniť hosting (po slovensky povedané miesto, kde beží stránka) a strávil som nie málo času, aby som to tam nejak rozchodil. Taktiež akékoľvek rozširovanie funkčnosti je veľmi problematické a pracné. Prirovnal by som to k starému autu, na ktoré je už problém zohnať náhradné diely a ak áno, tak sú veľmi drahé.

  Preto som sa pred časom rozhodol, že radšej ako udržovať starý systém, ho celý prerobím, aby bolo možné ho prevádzkovať a udržiavať jednoduchšie, rýchlejšie, bolo možné zapracovávať zmeny, bol bezpečnejší.

  Chápem, že na starý systém ste boli zvyknutí a užívatelia nie vždy okamžite ocenia prínos novej verzie nejakého systému, ale jednoducho 11 rokov už je naozaj veľa.

   

  K postrehom od Jozefa a Ruda:

  Jozef, díky za reportovanie problému, len ja som najprv nie celkom vedel, že čoho sa mám chytiť, keď ja si to skúšam (odhlásenie, výsledky) a ide to OK - skúšal som na normálnom PC. Posunul ma príspevok od Ruda, ktorý uviedol problémy, keď pracuje na mobile. Keď som to potom skúšal na mobile, tak naozaj na mobile je problém s odhlásením (zistil som, že aj so zmenou jazyka SK-EN), javaskripty pre obsluhu odhlásenia sa na mobile správajú inak ako na desktope. Pozriem sa na to a vyriešim.

  Díky obom, že vôbec niečo napísali. Poprosil by som aj ďalších, píšte mi prosím o problémoch na kt. ste narazili, aby som ich mohol čím skôr opraviť. Len ešte prosba, skúste mi tie problémy popísať vecne t.j. či na počítači resp. mobile, a uviesť kroky, ako danú situáciu navodím.

  Čo sa týka toho zobrazovania na mobile, viditeľnosť mien a pod. pri zadávaní výsledkov, tak keď som sa na to pozrel, zdá sa, že kameňom úrazu je to zadávanie loptičiek. Formulár sa rozšíril o 5 vstupných polí a "vďaka responzívnemu layoutu" je to potom zobrazené ako je. Ako prvé ma napadá dať preč tie loptičky, ale to bola jedna z požiadaviek na dopracovanie. Skúsim niečo vymyslieť.

   

  milan

   

Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte a zanechajte odpoveď.