Zmena pri vyhodnocovaní dochvíľnosti zadávania výsledkov.

Pridané do kategóriePripomienky
 • Milan Szarvaš pred 10 mesiacmi

  ahojte,

  na základe podnetu od ŠTK VSSTZ som urobil úpravy súvisiace s vyhodnocovaním dochvíľnosti zadania výsledkov.

  Doterajšia funkčnosť:

  Pri každom uložení kompletného zápisu sa ukladal aj dátum a čas tejto akcie tzv. časová pečiatka. Tento dátum a čas je dôležitý pre vyhodnocovaní dochvíľnosti zadania zápisu a prípadnú penalizáciu. Stáva sa však, že vedúci mužstva zápis znovu otvorí, vykoná nejakú zmenu (opraví prípadnú chybu, doplní loptičky a pod.) a s uložením zmien sa uloží/zmení aj časová pečiatka (každý zadaný zápis mal iba jeden dátum a čas). Ak takúto úpravu vykonal vedúci mužstva po termíne zadávania zápisov, tak takýto zápis bol vyhodnocovaný ako neskoro zadaný.

  Nová funkčnosť:

  Systém bol rozšírený o tzv. históriu zadávania zápisu - bola doplnená nová tabuľka v databáze, ktorá nesie túto informáciu. Po novom teda pri uložení zápisu sa vykoná zápis aj do tejto histórie s príslušnou časovou pečiatkou. Pri úprave zápisu a následnom uložení sa potom do histórie pridá ďalší záznam (v poradí druhý k tomuto zápasu) s novou časovou pečiatkou. Takto k jednému zápasu resp. jeho výsledku môže byť v tejto histórii niekoľko záznamov stále s príslušnou časovou pečiatkou. Pre vyhodnocovanie dochvíľnosti zadania zápisu sa po novom berie prvý záznam z histórie, a ak bol zadaný včas, tak nie je vyhodnotený ako neskoro zadaný aj keď bol prípadne dodatočne upravovaný po termíne zadávania výsledkov.

  S touto zmenou však súvisí aj reštrikcia, že už nie je povolené postupné zadávanie (rozumej ukladanie) zápisu počas zápasu mužstiev po jednotlivých zápasoch (štvorhry, dvojhry) napr. v postupnosti 1:1 následne 2:1, 3:1, 3:2 atď. ako to používajú niektorí pri zápase. Takto by to prvé uloženie (napr. 1:1) bolo práve tým prvým uloženým výsledkom v histórii, ktorý sa použije pri vyhodnoteni dochvíľnosti zadania zápisu. Pre uloženie kompletného zápisu je nutné zadať nadpolovičný počet zápasov.

   

  milan

Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte a zanechajte odpoveď.