Nová verzia PinecSK

Pridané do kategórieVšeobecné
 • Milan Szarvaš pred rokom

  ahojte,

  po naozaj dlhej práci sa mi podarilo dať novú verziu PinecSk do takého stavu, že ju dnešným dňom dávam do paralelnej prevádzky so stávajúcím systémom, aby sa mohla z vašej strany používať a tým testovať. Nová verzia PinecSK zatiaľ beží na doméne pinec.online, ktorú som kvôli vývoju a testovaniu kúpil. Čiže ak budete chcieť pracovať s touto novou verziou, tak do vášho prehliadača iba zadáte adresu pinec.online.

  Ak testovacia prevádzka dopadne dobre, t.j. nenájdu resp. neobjavia sa veľmi veľké chyby, ktorých oprava by zabrala dlhší čas, tak by som túto novú verziu presunul na doménu pinec.sk, kde beží stávajúca verzia, čiže stávajúca verzia by bola nahradená touto.

  Na tejto verzii samozrejme ešte stále pracujem, ale v tejto chvíli už obsahuje takmer celú funkčnosť starého systému, takže preto ju už dávam do užívania na testovanie.

  Nová verzia obsahuje všetky údaje minulej sezóny a aktuálnej sezóny do 3.12.2018 t.j. nie sú tam výsledky z minulého a súčasného kola.

  Takže by som vás poprosil o nahranie chýbajúcich výsledkov z minulého kola a taktiež aby aktuálne kolo ste nahrali nielen do aktuálnej verzie na www.pinec.sk, ale aj do tejto novej verzie, ktorá beží na pinec.online.

  V prípade akýchkoľvek problémov ma prosím kontaktujte, alebo napíšte priamo tu.

  Ako pracovať resp. sa prihlasovať do novej verzie píšem v ďalšom príspevku, ktorý je zaradený do sekcie Pripomienky.

 • PP
  Peter Papáč pred rokom

  Táto verzia je nepouzitelna na mobile. Bud treba vypnut mobilnu verziu alebo mobilnej verzii osekat niektore parametre. Tabulky su necitatelne, vysledky zapasov tiez. Stara verzia mozno nebola dizajnove krasna, cista s prehladnym UI, ale dalo sa s nou fungovat na mobile v pohode. Toto ked sa spusti na ostro tak konec. Za mna 0 bodov. Na pocitaci som to ani nepozeral - nepouzivam ho casto. Zobrazovane na iPhone XS. (Pavol Papáč)

 • Milan Szarvaš pred rokom

  ahojte,

  díky Peter za postreh, k tomu zobrazovaniu na mobile sa vyjadrujem v inom príspevku (sekcia Pripomienky), kde odpovedám na podobné postrehy. Ako som uviedol aj tam, dôvodom je zrejme je tá možnosť zadávania loptičiek - formulár je širší o 5 vstupných polí. Skúsim s tým niečo urobiť.

   

  milan

 • RJ
  Rudolf Jánoš pred rokom

  Este jedna pripomienka, ked uz je poziadavka aby cely zapis bol aj v elektronickej verzii doplnil by som aj moznost zadat hlavneho rozhodcu a kolonku na uvedenie pripadnych protestov.

  Rudo

 • Milan Szarvaš pred rokom

  ahoj,

  dobré nápady, len v prípade rozhodcov je otázka, či jednotlivé zväzy disponujú databázou rozhodcov, ktorá by sa dala použiť. Volal som preto p.Pitoňákovi a konzultoval obe otázky. V zásade uvítal obe s tým, že tento piatok má byť zasadnutie VV, kde otvorí otázku na získanie zoznamu rozhodcov s príslušnými informáciami (typ licencie, platnosť a pod.). Má mi dať vedieť po zasadnutí. Podľa odpovede to potom zaradím do plánu úloh.

  Tá možnosť na uvedenie prípadných protestov resp. pripomienok k zápasu taktiež zaradzujem do plánu úloh. 

   

  milan

 • RJ
  Rudolf Jánoš pred rokom

  Databaza rozhodcov je zverejnena na vstz:

  http://www.sstz.sk/subory/Rozhodcovia/Databaza-rozhodcovia18.xlsx

  Rudo

 • RJ
  Rudolf Jánoš pred rokom

  Cau, skusal som vyplnit kompletny zapis zo zapasu:

  257 09.12.2018
  Ne 10:00
  TJ Sp.St.Ves-Lesnica A ŠKST Spišské Vlachy A

  - po ciastocnom vypneni som klikol na uložiť zapis a nastala neaka chyba. Bolo by fajn keby uz nova stranka bola pripravena na to aby sa zapis mohol vypisovat on-line teda bez papierovej verzie. Preto priebežne ukladanie bude mat vyznam. K podpisu bude treba este vytlacit kompletny zapis aby ho ucasnici mohli podpisat, pripadne elektronicke schvalenie zapisu - usetri sa papier :-).

  Rudo

 • CS
  Cyril Sabol pred rokom

  skusil som zadať výsledok 3.liga vychod Lemešany Bardejov B. vysledok ulozilo avšak ho nezobrazuje a tak isto fotografiu ulozilo avsak ju nezobrazuje.

 • Milan Szarvaš pred rokom

  @Cyril

  díky Cyril, už som to opravil. Inak sa mi to správalo (určitý script) na vývojovom prostredí a inak na produkčnom serveri (to čo vidíte vy). 

   

  milan

 • Milan Szarvaš pred rokom

  @Rudo 

  • ukladanie čiastočne vyplneného zápisu

  Aj v starom systéme som si všimol, že niektorí z vás vypĺňajú zápis priebežne počas zápasu a ukladajú. Pravda je, že ani starý systém nebol na to programovaný, ale pre určité priebežné výsledky to umožňuje. Ide o to, že je tabuľka tzv. finálnych výsledkov pre všetky systémy súťaže, ktoré je možné nastaviť. Momentálne je tam myslím cez 230 kombinácií.

  U nás je to napr. na 18 zápasov, ale môže to byť súťaž na 10 zápasov, 14 zápasov a pod. Každý finálny výsledok má svoje tzv. id, ktoré sa ukladá ako výsledok zápasu. Napr.:

  1:17 má id 1

  2:16 má id 2

  3:15 má id 3

  1:11 má id 103 atď.

  V súťažiach VSSTZ je nastavený systém na 18 zápasov, takže finálne výsledky môžu byť v zásade iba také, ktorých súčet bodov je 18 (10:8, 11:7 a pod.). Priebežný výsledok napr. 7:2 však môže byť jedným z finálnych výsledkov iného typu súťaže.

  Čiže ak je momentálny výsledok po 7 zápasoch v krajskej súťaži napr. 6:1 a užívateľ to uloží, systém sa snaží nájsť id tohto výsledku a ten uloží. AK 6:1 existuje ako finálny výsledok, tak ok, výsledok aj takýto je uložený. Ja som skúsil nejaké kombinácie a uložilo mi to. Zrejme ty si zadal resp. uložil výsledok, ktorý neexistuje ako finálny výsledok pre žiadny typ súťaže. 

  Napíš mi prosím ťa preto, aký priebežný výsledok si nahodil a uložil.

  Neviem v túto chvíľu povedať, či tabuľku finálnych výsledkov doplním aj o tzv. nezmyselné výsledky, ktoré nemôžu byť finálne v žiadnom type súťaže, ale to nestačí, lebo to má vplyv aj na iné tabuľky, ktoré by som musel rozširovať.

  Druhá možnosť je rozšíriť systém o možnosť tzv. vedenia resp. zapisovania priebehu zápasu. Len to má ďalšie úskalia a dosť práce. Musím si to premyslieť, či to riešiť a keď, tak ako. 

  Ten výsledok, čo ti neuložilo mi však každopádne napíš.

   

  milan

  Dodatočne som sa na to pozrel v databázach, zadal si iba jeden zápas do zápisu, takže priebežný stav bol 1:0, ktorý si uložil. Keď som kontroloval tú tabuľku finálnych výsledkov, tak tam práve chýbajú výsledky 1:0 resp. 0:1. Takéto výsledky, ako zápas medzi mužstvami je naozaj nezmysel (odohrajú iba jeden zápas), takže to neriešim. Akýkoľvek ďalší výsledok (teda ak sú zadané aspoň 2 zápasy) už je podporovaný.

Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte a zanechajte odpoveď.